Turistické známky
Klub českých turistů logo


Audiobedekr byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.


 

No. 2740 - DOTEK – Dům obnovy tradic, ekologie a kultury, Horní Maršov

Bývalá barokní fara v Horním Maršově, která má základy z poslední čtvrtiny 16. století a samotná fara před pár lety oslavila 300 let od první písemné zmínky z roku 1713, byla ještě před pár lety v naprosto zanedbaném a havarijním stavu. Naštěstí se neziskové organizaci SEVER podařilo budovu zrekonstruovat a zpřístupnit veřejnosti. Dnes tu v historickém interiéru (např. černá kuchyně, Biskupský sál, tkalcovna či farní místnost) probíhají komentované prohlídky. Bývalá fara je celoročně přístupná a má návštěvníkům co nabídnout za každého počasí. Slouží jako turistické informační centrum a muzeum s originální maršovskou expozicí, dále metodické a školící středisko pro ekologickou a enviromentální výchovu.
Budovu, jež je chráněnou kulturní památkou, obklopuje přírodní zahrada respektující tradiční venkovské krkonošské zahrady a hospodářství. Před farou stojí památný strom – přes 450 let stará lípa. Jde o nejstarší strom v regionu východních Krkonoš a nejstarší památný strom na území celých Krkonoš. V blízkosti fary se nachází renesanční kostel Nanebevzetí Panny Marie z roku 1608 – jde o chráněnou kulturní památku a zároveň o nejstarší stavební sakrální památku východních Krkonoš. Kostel je nově zrekonstruován, probíhají zde komentované prohlídky nebo je možné zapůjčit si klíče a návštěvníci si mohou projít kostel sami.


Informace
No.:
2740

Stát:
Česká republika

Kategorie:
Skanzeny a muzea

Poloha:
50.654419 15.819206

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2740 - DOTEK – Dům obnovy tradic, ekologie a kultury, Horní MaršovProdejní místa
TIC Infokoloniál DOTEK, Horní Maršov


*) jsou označeny povinné položky
© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 All right reserved Gappa - tvorba webových stránek