Turistické známky
Klub českých turistů logo


Audiobedekr byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.


 

No. 2641 - Flascharův důl Odry

Město Odry je historicky známé těžbou břidlice. Flascharův důl je teprve druhé zpřístupněné důlní dílo v oblasti a je velkým turistickým lákadlem města. Jeho otevření se plánuje na červenec letošního roku, zpřístupněno bude asi 350 metrů chodeb a několik těžebních komor.
Flascharovým dolem se nazývá dvoupatrové důlní dílo v lokalitě Nový Svět u Oder.
Jde o dvoupatrové historické důlní dílo z přelomu 19. a 20. století. Horní patro dolu je starší a velká část vytěžených komor je již zbořena. Je však zajímavé zejména ukázkou chodeb založených z odpadního kamene, které jsou vystavěny ve tvaru románského či gotického oblouku. Spodní patro dolu je dochováno v téměř netknutém stavu. Nachází se zde jedna z největších geologických zajímavostí Flascharova dolu – částečně vytěžená vrása. Stěny komory kopírují její ohyb, což umožňuje horninu pozorovat nejen v řezu, ale také ve směru ohybu vrásy, která se prolíná celou komorou. Prohlídková trasa Flascharova dolu není fyzicky příliš náročná, doba trvání je přibližně jedna hodina. http://odry.cz/flascharuv-dul/ds-14345/p1=58152


Informace
No.:
2641

Stát:
Česká republika

Kategorie:
Technické památky

Poloha:
49.646627 17.821193

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2641 - Flascharův důl OdryProdejní místa
Flascharův důl - pokladna


Informační centrum, Masarykovo náměstí 25, Odry


*) jsou označeny povinné položky
© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 All right reserved Gappa - tvorba webových stránek