Turistické známky
Klub českých turistů logo


Audiobedekr byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.


 

No. 2368 - Hvězdárna Veselí nad Moravou

Slavnostní otevření hvězdárny proběhlo 31. srpna 1963. V dnešní době hvězdárna funguje jako kulturní zařízení, orientované na popularizaci a vzdělávání v oboru astronomie. Hvězdárna nabízí širokou škálu programů jak pro veřejnost, tak pro školská zařízení. Jednotlivé pořady jsou sestavovány s ohledem na věk posluchačů. Pro nejmladší návštěvníky je připraven program, který je seznámí s nejbližšími tělesy naší planety. http://www.hvezdarna-veseli.cz/


Informace
No.:
2368

Stát:
Česká republika

Kategorie:
Technické památky

Poloha:
48.954195 17.369653

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2368 - Hvězdárna Veselí nad MoravouProdejní místa
Hvězdárna, Benátky 32, Veselí nad Moravou
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
Hvězdárna je dosti skrytá a nenápadná na okraji obce Veselí nad Moravou. Jednoduše musím říci, že skvělý zážitek. Na pozorování jsme byli jen 3 osoby, takže bylo spoustu času na vše, ale hlavně skvělý výklad pracovníků hvězdárny. Ne moc odborný, vysloveně pro laiky, ale velmi příjemný a vtipný. Pozorovali jsme krásné objekty na jarní obloze, prostě paráda. Opravdu doporučuji.
Nejúžasnější na tom všem je, že vstupné bylo jen neskutečných 20 Kč. Celé pozorování trvalo 2 hodiny! TN zakoupena u průvodce. Zásoba dostatečná za neuvěřitelných 10 Kč. TZ za standardních 30 Kč.
 
© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 All right reserved Gappa - tvorba webových stránek