Turistické známky
Klub českých turistů logo


Audiobedekr byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.


 

No. 2419 - Klášter sv. Františka z Assisi, Votice

Klášter sv. Františka z Assisi byl založen roku 1627 hrabětem Sezimou z Vrtby, tehdejším majitelem votického panství. Jeho nynější vzhled pochází z druhé poloviny 18. století, kdy byl již poměrně zchátralý klášter přestavěn. Skládá se ze čtyř jednopatrových křídel, uprostřed se nachází rajský dvůr s krásnými slunečními hodinami. Při komentované prohlídce kláštera se návštěvník seznámí s historií kláštera, životem františkánů a s událostmi spjatými s bitvou u nedalekého Jankova (Jankow 1645), kdy klášter sloužil jako útočiště místním obyvatelům. Prohlédne si domácí kapli kláštera s mariánskými freskami, bývalou knihovnu a klášterní jídelnu (refektář) s jedinečnou štukovou výzdobou. Také může navštíviti Galerii sv. Františka se sakrálním uměním. http://cykliste-vitani.cz/Objekty/Klaster-sv-Frantiska-z-Assisi.aspx


Informace
No.:
2419

Stát:
Česká republika

Kategorie:
Církevní památky

Poloha:
49.636906 14.640702

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2419 - Klášter sv. Františka z Assisi, VoticeProdejní místa
Informační centrum, Komenského nám. 177, Votice


Klášter sv. Františka z Assisi, Klášterní 1, Votice
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vratislav Blažek
Vratislav Blažek
TN 2419
TN dostupná bez problémů jak v IC,tak v klášteře sv. Františka z Assisi ve Voticích.Tam i tam mají různá pěkná razítka do wanderbuchu.
 
© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 All right reserved Gappa - tvorba webových stránek