Turistické známky
Klub českých turistů logo


Audiobedekr byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.


 

No. 2791 - Mederův dům, Žatec

Mederův dům v centru chmelařského Žatce (nám. 5. května 102, 43801 Žatec) je unikátně dochovaný měšťanský dům s rozsáhlým gotickým podzemím a mnoha středověkými stavebními prvky. Navíc je unikátní i záchranou, kterou realizoval Spolek Mederova domu téměř za minutu dvanáct, kdy už z domu stálo jen rozpadající se obvodové zdivo!
Dnes dům opět ční ve své plné kráse, zrekonstruován byl s citlivým přístupem tradičními postupy a jeho podoba byla vrácena do počátku 20. století. Z této doby se totiž dochovala unikátní řada fotografií domu.
Dům je unikátní i dochovaným mazhausem a také dispozicí, kdy stojí bokem k městské hradbě.
Nabízí kompletní prohlídku od sklepení až po podkroví, nádherné výhledy do okolí a také dvorek u hradby, který vábí k příjemnému posezení!
Expozice mapuje historii domu, ale také obsahuje unikátní interaktivní formou podané informace z dějin města Žatce, které jinde ve městě nejsou prezentovány.
Celá expozice je pojata zážitkově, takže si lze všude sednout, sáhnout, vyzkoušet a to včetně místnosti zařízené do podoby měšťanské středověké místnosti.
Dům je v turistické sezóně přístupný sedm dní v týdnu, mimo sezonu pátek až neděle.


Informace
No.:
2791

Stát:
Česká republika

Kategorie:
Skanzeny a muzea

Poloha:
50.331258 13.544710

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2791 - Mederův dům, ŽatecProdejní místa
Mederův dům, náměstí 5. května 102, Žatec


*) jsou označeny povinné položky
© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 All right reserved Gappa - tvorba webových stránek