Turistické známky
Klub českých turistů logo


Audiobedekr byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.


 

No. 2844 - Muzeum Alice Garrigue Masarykové a Českého červeného kříže, Lány

Dům v Lánech, ve kterém se dnes nachází muzeum, nechala Alice G. Masaryková, dcera pana prezidenta, vybudovat na vlastní náklady v roce 1928 pro místní pobočku Československého červeného kříže. Budova včetně okolní zahrady pak sloužila jako vzorný sociální dům a jedna z prvních poraden pro matky s dětmi, a to až do roku 1991. Poté, co dům přestal sloužit jako poradna, nabídl majitel (Český červený kříž) prostory domu muzeu Rakovník. Dnes je zde muzeum, které prezentuje Alici G. Masarykovou – zakladatelku a první předsedkyni Československého červeného kříže a také historii Červeného kříže.
V přízemí domu je instalována rekonstrukce bytu s autentickým Aliciným nábytkem a rekonstrukce dobové čekárny pro matky s dětmi. V prvním patře se expozice věnuje především historii světového Červeného kříže s důrazem na období první světové války a válečných konfliktů vůbec. Expozici doplňují interaktivní hry a videa.


Informace
No.:
2844

Stát:
Česká republika

Kategorie:
Skanzeny a muzea

Poloha:
50.126567 13.952698

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2844 - Muzeum Alice Garrigue Masarykové a Českého červeného kříže, LányProdejní místa
Muzeum Alice Garrigue Masarykové, Lány


*) jsou označeny povinné položky
© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 All right reserved Gappa - tvorba webových stránek