Turistické známky
Klub českých turistů logo


Audiobedekr byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.


 

No. 2853 - Muzeum veteránů Pavlíkov

„Splněný sen“ - tak nazval motocyklový nadšenec Ivo Šarlingr expozici motocyklových veteránů v Pavlíkově. Muzeum vzniklo z lásky k historickým motocyklům a vůbec z obdivu k šikovnosti, umu a zručnosti našich otců a dědů. Proto v muzeu kromě historických motocyklů uvidíte i dobové mechanické i ruční stroje pro dům a hospodářství. Ale motocykly především!
Můžete zde obdivovat tuzemské historické motocykly slavných značek Laurin and Klement, Orion, Premier, JAWA, Ogar nebo Walter. Dále německé, belgické, anglické nebo švédské stroje, několika exponáty je zastoupena i Amerika. Kuriozitou sbírky je autentický motocykle ČZ 150, na němž jezdili cvičení medvědi v populární filmové komedii Šest medvědů s cibulkou. Ženy a děti jistě ocení část s panenkami, kočárky a hračkami. Před muzeem stojí socha sv. Kryštofa – patrona motoristů, cestovatelů, turistů, poutníků a cestujících.


Informace
No.:
2853

Stát:
Česká republika

Kategorie:
Skanzeny a muzea

Poloha:
50.055038 13.736559

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2853 - Muzeum veteránů PavlíkovProdejní místa
Muzeum veteránů Pavlíkov


*) jsou označeny povinné položky
© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 All right reserved Gappa - tvorba webových stránek