Turistické známky
Klub českých turistů logo


Audiobedekr byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.


 

No. 2328 - Novoměstská radnice, Praha

Gotická budova radnice vznikala v několika fázích v době vlády císaře Karla IV. V prvním patře věže Novoměstské radnice se nachází původně gotická kaple, později zasvěcená Nanebevzetí Panny Marie a patronu české země sv. Václavovi. V roce 1722 byla přestavěna v barokním stylu, ze kterého se zachovala např. klenba uprostřed zdobená freskou alegorie Práva a Spravedlnosti, či vstupní profilovaný portál. Dominantou radnice je veřejně přístupná radniční věž, z níž je krásný pohled na Karlovo náměstí, Vyšehrad a celé pražské panorama. Ochoz věže je ve výšce 42 metrů a vede na něj 221 schodů. Součástí prohlídky je návštěva výstav Galerie ve věži, kde jsou instalovány krátkodobé výstavy. http://www.nrpraha.cz/


Informace
No.:
2328

Stát:
Česká republika

Kategorie:
(nezařazeno)

Poloha:
50.078223 14.421131

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2328 - Novoměstská radnice, PrahaProdejní místa
Turistashop - prodejna map, Bělehradská 63, Praha 2
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jan Gröger
Jan Gröger
nálepka
Nálepka koupena na Bělehradské, skvělý obchůdek, škoda že se nálepka neprodává přímo na radnici tam jsem koupil známku a vyšplhal jsem až nahoru. Krásný výhled do okolí.
 
© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 All right reserved Gappa - tvorba webových stránek