Turistické známky
Klub českých turistů logo


Audiobedekr byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.


 

No. 2764 - Památník bratří Mrštíků v Divákách

 Po několikaleté rekonstrukci lze v Divákách znovu navštívit Památník bratří Mrštíků, který spravuje Regionální muzeum v Mikulově.
V domě s číslem popisným 57 rodina Mrštíků skutečně žila a dnes je zde expozice, ve které jsou soustředěny památky na Aloise a Viléma Mrštíkovi, na jejich život a literárně-dramatické dílo.
Dům je vedle moderní techniky vybaven lidovým nábytkem z nejrůznějších koutů Moravy - Vilém byl jeho vášnivým sběratelem. Sbíral rovněž keramiku nebo vyřezávané polychromované hračky. Návštěvníky po domě provází prostřednictvím audiovizuální techniky samotní členové rodiny Mrštíků – bratři Vilém, Alois a Vilémova žena Božena (ta se až do konce života věnovala psaní a budování odkazu svého muže). Spolu s nimi se přemístíme do vesnické malotřídky, provedou nás expozicí věnované včelařství a opomenuti zde nejsou ani méně známí mladší bratři Norbert a František, kteří zde rovněž pobývali.


Informace
No.:
2764

Stát:
Česká republika

Kategorie:
Skanzeny a muzea

Poloha:
48.989041 16.787878

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2764 - Památník bratří Mrštíků v Divákách



Prodejní místa
Památník bratří Mrštíků, Diváky






*) jsou označeny povinné položky
© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 All right reserved Gappa - tvorba webových stránek