Turistické známky
Klub českých turistů logo


Audiobedekr byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.


 

No. 2160 - Středověké podzemí, Světlá nad Sázavou

Středověké podzemní chodby pod městem se nacházejí severovýchodně od kostela sv. Václava. Jedná se o soustavu chodeb a rozrážek o celkové délce 220 metrů. Šířka chodeb se pohybuje od 160 do 240 cm, výška kolísá od 170 do 210 cm. Stěny a stropy jsou opracované do klenby, v níž jsou stopy po ručních nástrojích použitých při ražbě velmi dobře zachovalé. http://www.kyticesvetla.cz/2012/05/25/stredoveke-podzemi/
Informace
No.:
2160

Stát:
Česká republika

Kategorie:
Technické památky

Poloha:
49.668151 15.404925

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2160 - Středověké podzemí, Světlá nad SázavouProdejní místa
TIC, nám. Trčků z Lípy 16, Světlá nad Sázavou
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Rostislav Dajč
Rostislav Dajč
Podzemí
Velice zajímavé, i když rozsahem menší podzemí pod městem. Oproti jiným svého druhu je jedinečné, že je vysekáno v hornině a není zde žádná vyzdívka apod. Není zde ani žádná komunikace na sklepy - tudíž velice zajímavé svým vznikem.
Navíc, v době návštěvy již bylo po poslední prohlídce ale když průvodce přišel vrátit svítilnu do infocentra a viděl nás tamm tak udělal výjímku a ještě nás vzal na prohlídku. Velice laskavý pán a zajímavý a vtipný výklad. Rozhodně doporučuji. Ptejte se v infocentru.
 
© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 All right reserved Gappa - tvorba webových stránek