Turistické známky
Klub českých turistů logo


Audiobedekr byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.


 

No. 2806 - URSUS zážitkové centrum, Dolní Lomná

URSUS zážitkové centrum a zároveň Informační středisko pro Chráněnou krajinnou oblast Beskydy se nachází v malebné obci Dolní Lomná, v podhůří Beskyd. Je nazýváno „vstupní branou“ do údolí Lomné.
V centru je možné navštívit unikátní interaktivní expozici „U všeho byla a je voda“. Jejím symbolem a nosným pilířem se stala stále více se prohlubující světová hrozba nedostatku vody. Historicky první 3D film „Beskydská zákoutí“  představí za doprovodu podmanivé hudby krásy a půvaby Beskyd. Zážitková expozice rovněž prezentuje vznik a vývoj Besky, zástupce fauny a flory Karpat, významné mokřady mikroregionu včetně jejich zástupců ze světa rostlin a živočichů. Návštěvník má možnost shlédnout Beskydy z ptačí perspektivy, nahlédnout do nitra tajemné jeskyně či se setkat s živočichy obývající vodní toky Karpat.
Venkovní stezka Zelený ráj umožní návštěvníkům skládat střípky přírodních krás, rozeznávat zvuky dřevin, poznávat vůni bylin nebo hnízdiště a vajíčka beskydský ptačích zástupců. Otevřeno je denně od 9 – 16 hodin.


Informace
No.:
2806

Stát:
Česká republika

Kategorie:
Beskydy

Poloha:
49.548655 18.715666

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2806 - URSUS zážitkové centrum, Dolní LomnáProdejní místa
URSUS, Dolní Lomná 26


*) jsou označeny povinné položky
© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 All right reserved Gappa - tvorba webových stránek