Turistické známky
Klub českých turistů logo


Audiobedekr byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.


 

No. 2061 - Vracov

Vracov leží na severním okraji lesa Doubrava asi 7 km jihovýchodně od Kyjova a 12 km severně od Hodonína. Ve Vracově se udržují lidové zvyky a obyčeje, působí zde folklorní soubory Lipina, Lipinka, Vracovjan a Marýnka nebo dechová skupina Vracovjáci a také se zde každoročně koná řada folklorních akcí. Počátky vracovského vinařství sahají již do 13. století. Vinařství stálo vždy v popředí zájmu vracovských obyvatel. Raritou jsou staré habánské vinné sklepy. http://www.mestovracov.cz/?s=intro
Informace
No.:
2061

Stát:
Česká republika

Kategorie:
Vinařské obce

Poloha:
48.979533 17.217932

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2061 - VracovProdejní místa
Informační centrum, náměstí Míru 48, Vracov
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
Vracov jsem navštívil 27. 05. 2016. Těsně jsem stihl otevření místního Íčka, které je v místní veřejné knihovně. Paní v Íčku byla ochotná. Bohužel je informační cetrum otevřené, tak jako mnoho jiných a nám v týdnu pracujícím lidem ne moc přející, pouze v prac. dnech. Nicméně známku jsem sehnal i s tur. nálepkou za standardní cenu 30 a 12 Kč.
Vracov sám o sobě v průběhu roku, mimo místních folklórních akcí není nijak zvlášť zajímavý. Jsou zde staré vinařské sklepy mezi kterými je příjemná krátká procházka. V obci je také velmi starý kostel, původně založený již počátkem 13. století, bohužel v době mé návštěvy zavřený.
Za zmínku ještě stojí možnost prohlídky soukromé modelové železnice, ale toto místo má vlastní TZ, opět v době mé návštěvy zavřeno.
 
Aleš Soldán
Turistická známka
Turistickou známku+nálepku jsem zakoupil v Infocentru-knihovně.
Mají i pěkné razítko do vandrbuchu.
 
© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 All right reserved Gappa - tvorba webových stránek