Turistické známky
Klub českých turistů logo


Audiobedekr byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.


 

No. 2426 - Zámek Bystřice nad Úhlavou

Zámek Bystřice nad Úhlavou leží 1 km od Nýrska a 16 km od Klatov. Historie zámku sahá do 14. Století. Původně obranná tvrz byla postupně přestavěná do podoby renesančního zámku. Dnešní podoba v pseudogotickém slohu je z let 1848-52, kdy byl majitelem kníže z Hohenzollern-Sigmaringen. Jedná se o patrovou až dvoupatrovou stavbu v půdorysu nepravidelného čtyřúhelníku, uzavírající nepravidelné nádvoří. Po roce 1945 byl zámek využíván jako lazaret, policejní stanice a později jako ústav pro mentálně postižené děti. Objekt se po dlouhých letech naprosté absence údržby dostal do havarijního stavu. V tomto stavu jej odkoupila soukromá společnost s cílem zajistit jeho záchranu a obnovu. Samotný zámek je nyní v rozsáhlé rekonstrukci, která bude trvat ještě několik let. Už od tohoto jara je ale možné navštívit zámecký park, kde proběhlo velké množství úprav – např. byla provedena výsadba růží, park byl vybaven lavičkami pro příjemný odpočinek – veřejnosti je zámecký park přístupný už od letošní sezóny.
https://www.zamekbystricenaduhlavou.cz/


Informace
No.:
2426

Stát:
Česká republika

Kategorie:
Zámky

Poloha:
49.307210 13.153055

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2426 - Zámek Bystřice nad ÚhlavouProdejní místa
Zámek Bystřice nad Úhlavou
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Béďa
TN nemají
V chaloupce prodávají pouze známky - nálepky vůbec nemají, a dle jejich informace (majitel) je mít již nebudou - prodávají pouze vizitky.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Pohádková chalupa Mlázovy
Nálepka zakoupena na pokladně u velmi milé a ochotné paní.
 
© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 All right reserved Gappa - tvorba webových stránek