Turistické známky
Klub českých turistů logo


Audiobedekr byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.


 

No. 2623 - Zámek Sobotín

Ještě před pár lety chátrající zámek, dnes nově zrekonstruovaný zámecký resort s širokou nabídkou služeb, který uprostřed překrásné přírody v podhůří Jeseníků nemá obdoby.
Zámek byl postaven v roce 1834 a po dlouhá léta sloužil jako zámecké sídlo majitelů sobotínsko-loučenského panství bratrům Kleinovým. V období socialismu byl zámek využíván jako lesnické výcvikové středisko, později pak jako středisko rekreační. V roce 2012 získal zámek Sobotín nového majitele, který jej velice citlivě zrenovoval s cílem zachovat historizující slohy a prvky z kleinovské éry. Veřejnosti jsou volně přístupné honosné vstupní prostory zámku s původním sousoším svatého Huberta s jelenem v životní velikosti, restaurace s původním kazetovým stropem a barokním barem či velkorysé wellness.
Zámek Sobotín je obklopen romantickým zámeckým parkem s velkým okrasným rybníkem a vzácnými exotickými dřevinami, který je veřejnosti přístupný každý den v odpoledních hodinách. http://www.resortsobotin.cz/


Informace
No.:
2623

Stát:
Česká republika

Poloha:
50.017967 17.080898

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2623 - Zámek SobotínProdejní místa
Zámek Sobotín


*) jsou označeny povinné položky
© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 All right reserved Gappa - tvorba webových stránek