Turistické známky
Klub českých turistů logo


Audiobedekr byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.


 

No. 2772 - Železniční depozitář Národního technického muzea Chomutov

Národní technické muzeum spravuje největší státní sbírku historických kolejových vozidel na území České republiky. Nejvýznamnější část z nich se nachází v prostorách bývalého lokomotivního depa Chomutov, které ukončilo provoz k roku 2006. Národní technické muzeum je vlastníkem tohoto depa od roku 2012 a využívá tyto prostory jako depozitář, který je v letní sezóně pravidelně zpřístupňován veřejnosti. Prostory depozitáře mají zcela autentickou atmosféru místa, kde donedávna probíhala údržba elektrických, motorových a až do druhé poloviny 70. let i parních hnacích vozidel. V železničním depozitáři si můžete prohlédnout téměř 100 kolejových vozidel několika rozchodů a nejrůznějších typů – od parní lokomotivy vyrobené v roce 1870 až po vozidla nových trakcí o celé století novějších. Největším lákadlem jsou jistě parní lokomotivy – například rychlíkový „Albatros“ 498.106 s rekordní rychlostí 162 km/h. Obdiv budí i salonní vůz Ústecko-teplické dráhy z roku 1900, jenž pochází ze smíchovské továrny F. Ringhoffera. Jsou zde k vidění lokomotivy bývalých ČSD, salonní, osobní i motorové vozy, historické drezíny, ale i vozidla teprve nedávno vyřazená z provozu u Českých drah. Chomutovský železniční depozitář sestává ze dvou rotund, montovny a dalších drobných objektů.


Informace
No.:
2772

Stát:
Česká republika

Kategorie:
Skanzeny a muzea

Poloha:
50.455253 13.391668

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2772 - Železniční depozitář Národního technického muzea ChomutovProdejní místa
Železniční depozitář, ul. Černovická, Chomutov
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Martin Mikysek
Martin Mikysek
Tn
TN je vyprodaná. Milá paní na pokladně mi řekla, že jich přišlo málo. Snad příští sezonu jich bude víc. Jinak návštěvu doporučuji.
 
© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 All right reserved Gappa - tvorba webových stránek