Turistické známky
Klub českých turistů logo


Audiobedekr byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.


 

No. 1986 - Chvalšiny

Chvalšiny leží v Chráněné krajinné oblasti Blanský les. Mezi významné památky patří kostel svaté Máří Magdalény v pozdně gotickém slohu a barokní radnice z roku 1667, ve které se v současnosti nachází muzeum Schwarzenberského plavebního kanálu. http://www.chvalsiny.cz/
Informace
No.:
1986

Stát:
Česká republika

Kategorie:
CHKO

Poloha:
48.853889 14.210833

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1986 - Chvalšiny



Prodejní místa
Muzeum Schwarzenberského plavebního kanálu, Chvalšiny 124


Obecní úřad Chvalšiny


Camping Chvalšiny




Přidat příspěvek



*) jsou označeny povinné položky

Tomáš Procházka
Tomáš Procházka
TZ
Z muzea, kde je historie obce i historie Schwarzenberského kanálu.
 
Ondřej Zimek
Ondřej Zimek
TZ
Zakoupeno na OÚ stále za 30,-Kč
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Dnes bohužel nezískána. OÚ v sobotu dopoledne nepoužitelný, stejně tak muzeum, které má otevřeno až od 13h. V jednom z předchozích komentářů je zmíněn obchod Nováková u kostela, tak pozor, vážení sběratelé: paní známky neprodává a prodávat nebude, takže se zde již neptejte! ;-)
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
koupeno na OÚ za 30,-Kč
 
Jaroslav Pěkný
Jaroslav Pěkný
muzeum
Muzeum má otevřeno od 13.00 do 16.00 mimo pondělí a neděli.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Zajímavá expozice
Vlastní expozice plavebního kanálu je moc pěkná a zajímavá, člověk zde o něm získá povědomí a základní informace. Texty nejsou dlouhé a příjemně se čtou. V přízemí je základní info o Chvalšinách, jakožto obci velmi starobylé a ve sklepení si můžete prohlédnout archeologické nálezy z této oblasti. Zároveň je zde v druhé sklepní místnosti expozice věnovaná přírodopisným informacím z Chvalšinského okolí. Mne například zaujal životní cyklus modrásků, které můžete v létě pozorovat na nedalekém Červeném dvoře, v jehož parku doporučuji se projít a osvěžit se krásnou přírodou.
 
wenzel
Chvalšiny
Do Chvalšin jsme dorazili v 15:30, tedy půlhoodinu před zavřením muzea, ale vzhledem k tomu, že jsme ten den byli první návštěvníci, tak nás tam paní nechala až do 16:15, za což jí děkujeme. Muzeum je moderní, v patře se nachází plastický model Šumavy se znázorněním Schwarzemberského plavebního kanálu. Tento model se dá pomocí tlačítek různě rozsvícet, podle toho, co na něm chcete vidět. Muzeum má výrazně omezenou otevírací dobu, dle paní pokladní je důvod ten, že zkrátka nechodí lidi :-( Známek tedy přehršel, krásné je i náměstí s kostelem (i kydž je pravda, že některým domům by slušela nová fasáda.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Chvalšiny
Chvalšinské náměstí by při své velikosti a stavu některých domů, klidně sneslo místní naučný okruh, kostel je krásná gotická stavba a upoutá i z Kleti. Je nakonec pro výstup ideálním východiskem. S muzeem mi to po 2 dny zatím nevyšlo trefit se do otevírací doby 13-16. Známku jsem koupila v obchodě Nováková u kostela a v krabičce byla ještě jedna.
 
Standa
Chvalšiny
Muzeum má hodně zkrácenou provozní dobu: ÚT-SO 13-16, neděle a pondělí zavřeno. To vše pouze od dubna do října.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Kloubouk dolů před umem předků!
V muzeu je zajímavý plastický model Šumavy s vyznačeným Schwarzenberským kanálem. Klobouk dolů před tím, co naši předkové již před dvěma stovkami let dokázali vytvořit!
 
© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2025 All right reserved Gappa - tvorba webových stránek