Turistické známky
Klub českých turistů logo


Audiobedekr byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.


 

No. 2544 - Město Buštěhrad

Buštěhrad je malé  město s unikátním historickým jádrem, které leží  5 km východně od Kladna. Osídlení území dnešního Buštěhradu probíhalo prakticky nepřetržitě po celá tisíciletí. První zmínku o názvu vesnice nalézáme až v listině pražského biskupa Daniela z r. 1209.Od poloviny 13. stol. zde stávala tvrz a později hrad, který posléze po četných dostavbách v 15. stol. patřil k největším hradům své doby. Od r. 1699 byl Annou Marií Františkou, vévodkyní Toskánskou, stavěn barokní zámek, na jeho úpravách se podíleli i významní barokní stavitelé K. I. Dienzenhoffer a A. Lurago. Později prošel i klasicistní úpravou s výstavbou kaple, rozšířené na konci 19. století. www.mestobustehrad.cz/historie/pamatky/


Informace
No.:
2544

Stát:
Česká republika

Kategorie:
HISTORICKÁ MĚSTA

Poloha:
50.155943 14.188983

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2544 - Město Buštěhrad



Prodejní místa
Turistické informační centrum Buštěhrad




Přidat příspěvek



*) jsou označeny povinné položky

Aleš Socha
Aleš Socha
Známka
dostupná v infocentru v Buštěhradu.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Buštěhrad
Známka zakoupena v infocentru, o víkendech otevřeno 13-18. V infu jsme i získali spoustu informací o naučné stezce Historií Buštěhradu, kterou jsme si prošli. Zvláště místa, kde dříve stával hrad jsou velmi zajímavá.
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
Koupena v IC na zámku.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
11.6.2020
TZ jsme koupili v íčku na zámku. Ten je v rekonstrukci. Má bohatou historii. Erb na TZ je poté cestou od zámku dolů na opevnění.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ zakoupena na zámku v IC.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
zakoupena v informačním centru, která se nachází v zámku - ulice Revoluční 1.
TIC je spojené s kavárnou a otevírací doba je:
PO - PÁ: 8 - 12 13 - 17 hod.
SO - NE: 13 - 18 hod.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
Známka
Známka je vyrobena ale není tu napsané prodejní místo tak to půjde asi jenom přes internet.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
Re: Známka
Tak už tu je.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
Re: Známka
Dostupná v infocentru.
 
© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2025 All right reserved Gappa - tvorba webových stránek