Turistické známky
Klub českých turistů logo


Audiobedekr byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.


 

No. 2813 - Muzeum Šumavy Železná Ruda

Příspěvková organizace Muzeum Šumavy je největší muzejnickou organizací v této části České republiky. V současné době spravuje a provozuje objekty v Kašperských Horách, Sušici, Železné Rudě a v Dobré Vodě. Právě poslední jmenované Muzeum Dr. Šimona Adlera v Dobré Vodě už má svou Turistickou známku číslo 769 mnoho let. Nyní bychom chtěli vytvořit zbývající tři nové Turistické známky, tři krásné nové důvody, proč znovu navštívit Šumavu!
Třetí návrh:
Třetí z "Šumavských muzeí" naleznete v Železné Rudě v někdejším sklářském domě z roku 1877, který dal vystavět Jiří Kryštof Mikulláš Abele. Železná Ruda byla proslavena nejen železem, ale také sklářstvím – základ expozice pochází právě z rodinného majetku a rodinných sbírek sklářského rodu Abele.
Na sklářskou expozici volně navazuje místnost, která naznačuje měšťanský interiér 19. století, a která prezentuje ukázky ze sbírky porcelánového a cínového nádobí. 

//muzeum.sumava.net/?page_id=61

 


Informace
No.:
2813

Stát:
Česká republika

Kategorie:
SKANZENY A MUZEA

Poloha:
49.137734 13.230205

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2813 - Muzeum Šumavy Železná Ruda



Prodejní místa
Muzeum Šumavy, Javorská 154, Železná Ruda




Přidat příspěvek



*) jsou označeny povinné položky

Adam Doležal
Adam Doležal
Nedostupnost tz
Dne 1.8.2023 muzeum zavřeno zdůvodu stavebních pracech na silnici a nepřístupnosti po cestě……….přitom k muzeu se dá v pohodě dojít po provizorní cestě po kraji. Po dotaze na IC paní řekla že tz muzea nemají a prý se znovu otevře až 15.8.2023
 
© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2025 All right reserved Gappa - tvorba webových stránek